Vitajte v srdci Nízkych Tatier

Jedinečná poloha hotela v národnom parku Nízke Tatry ponúka množstvo príležitostí na šport, objavovanie prírodných krás, lokálnych pamätihodností a turistických atrakcií v jednom z najkrásnejších kútov Slovenska. Vyberte si z pestrej ponuky športových, výletných a kúpelných destinácií, ktoré Váš pobyt obohatia o nové zážitky.


Požičaj si E-BIKE

Kvalitné a štýlové e-bicykle značky MERIDA.

30€ / 1/2 deň     45€ / 1 deň

 

 

Lanovky a vleky - Donovaly
Vzdialenosť: Donovaly a okolie | Mapa

Ak sa radi lyžujete, iste Vás poteší množstvo lanoviek a vlekov. 

 

Cyklomapa Donovaly
Vzdialenosť: Donovaly a okolie | Mapa

Ak sa radi bicyklujete, iste Vás poteší množstvo cyklotrás. 

 

Donovalkovo - hlavné mesto detí
Vzdialenosť: 1,5 km | Mapa

Interaktívny areál na Donovaloch víta všetky deti a ponúka priestor pre deň plný zábavy a tvorivosti. Pripravený je areál so zmenšeninami domčekov, prevádzok a inštitúcií, kde sa deti stanú lekármi, bankármi, opravármi a pod. Súčasťou areálu je minifarma so zvieratkami a dopravné ihrisko. Zábavu v Donovalkove koordinujú skúsení animátori. 

 

Fun Aréna Donovaly
Vzdialenosť: 2 km | Mapa

Atrakcie Fun Arény poskytujú mnoho zábavy nielen deťom, ale aj dospelým. Najväčšími lákadlami sú tobogánová bobová dráha, lanové centrum, lezecká stena, bungee trampolíny. Súčasťou areálu je aj Myšiačikov detský park a milovníci adrenalínu si prídu na svoje v tandemovom zoskoku padákom z Novej hole. 

 

Habakuky
Vzdialenosť: 1  km | Mapa

Netradičná mini-dedinka Habakuky je pre všetkých, ktorí chcú zažiť atmosféru slovenských ľudových rozprávok. Tvoria ju domčeky a atrakcie v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry s odkazom na rozprávky Pavla Dobšinského. Areálu dominuje Škrupinový zámok s jazierkom, amfiteáter s kapacitou cca 200 osôb či obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. 

 

Harmanecká jaskyňa
Vzdialenosť: 25 km | Mapa

Najznámejšia jaskyňa Veľkej Fatry sa nachádza sa na území Harmaneckého krasu. Je to kvapľová jaskyňa charakterom priepasť, so snehobielymi kvapľovými útvarmi. Nádherné sú pohľady na stalagnitovú výzdobu, nástenné vodopády, rozsiahle dómy a jazierka. Cesta k jaskyni trvá približne hodinu a lemuje ju náučný chodník s informačnými panelmi. Vchod do jaskyne je asi 250 metrov nad hlavnou cestou z Banskej Bystrice do Turca. V okolí Harmaneckej jaskyne môžu ďalej turisti navštíviť štátnu prírodnú rezerváciu Harmanecká tisina, ktorá patrí medzi najstaršie a najznámejšie prírodné rezervácie na Slovensku.

 

Špania Dolina
Vzdialenosť: 23 km | Mapa

Banícka obec Špania Dolina je preslávená po celej Európe pre náleziská medenej rudy, obsahujúcej aj striebro. Ťažba na tomto území sa datuje až do 11. storočia. Zaujímavosťou sú slnečné hodiny umiestnené na kostole. Krásny panoramatický výhľad na okolité hory ponúka halda šachty.

 

Vlkolínec
Vzdialenosť: 30 km | Mapa

Podhorská osada Vlkolínec je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry a od roku 1993 je zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO ako pozoruhodne zachovaný sídelný celok, pozostávajúci z typických zrubových objektov charakteristického stredoeurópskeho typu. Osada predstavuje typ dedinského stredovekého sídla s drevenou architektúrou horských a podhorských oblastí, s nenarušenou zástavbou zrubových domov uprostred krajinárskeho zázemia tvoreného úzkymi pásikmi polí a pasienkov, zo severu chránená masívom Sidorova.

 

Gino Paradise Bešeňová
Vzdialenosť: 38  km | Mapa

Po celý rok spoznáte v náručí čarokrásnej prírody Liptova silu jedinečnej geotermálnej vody, ktorá má pozitívne účinky na ľudský organizmus. Blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, má priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne pôsobí na psychiku.

 

Tatralandia Liptovský Mikuláš
Vzdialenosť: 55 km | Mapa

Celoročne otvorený vodný park s termálnou vodou je vybudovaný v blízkosti Liptovského Mikuláša, je najväčším aquaparkom na Slovensku a jedným z najväčších v Strednej Európe. V areáli sa nachádza niekoľko bazénov so slanou, termálnou aj čírou vodou, tobogany, šmykľavky,  Keltský saunový svet  s množstvom  parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr. Dominantou Aquaparku Tatralandia a atrakciou Liptova je TATRANSKÁ MADONA – najväčšia mozaika na svete, vytvorená z obehových mincí – dokopy je ich 115-tisíc.

 

Liptovské liečebné kúpele Lúčky
Vzdialenosť: 41 km | Mapa

Kúpele sú zamerané na gynekologické problémy, liečbu pohybového ústrojenstva a nervových chorôb, liečbu chorôb z povolania, choroby tráviaceho ústrojenstva, poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou ako aj netuberkulózne choroby dýchacích ciest. Minerálna voda z prameňa Valentín je dostupná ubytovaným hosťom i širokej verejnosti. Súčasťou kúpeľov v Lúčkach je celoročne otvorený Aqua Vital park . Ponúka vnútorné i vonkajšie bazény s liečivou vodou a vitálny svet. Jeho súčasťou je soľná jaskyňa – mokrá aj suchá, jacuzzi so slanou vodou pripravenou z morskej soli, fínska sauna, infrasauna a ochladzovacia kaďa.

 

Kováčová
Vzdialenosť: 42 km | Mapa

Zábavná jazda, trochu adrenalínu, termálna voda, zábava s deťmi a rodinou. To všetko môžete zažiť na vnútornom tobogáne pre všetky vekové kategórie a počas celého roka. Na tobogán sa nastupuje v krytej časti bazénovej haly, rovnako v tejto krytej časti tobogán končí.

 

Aquapark Gothal
Vzdialenosť: 14 km | Mapa

Rezort je zasadený do prekrásneho horského prostredia na rozhraní Veľkej Fatry a Nízkych Tatier. V komplexe sa nachádza celoročne otvorený vodný svet s krytým 25-metrovým plaveckým bazénom, relaxačným a detským bazénom, saunovým svetom, fitnes centrom s lezeckou stenou a golfovým simulátorom. Súčasťou rekreačného komplexu by mal byť v budúcnosti vyhrievaný futbalový štadión s umelou trávou a s osvetlením, krytý zimný štadión s celoročnou prevádzkou, multifunkčná športová hala, malý lyžiarsky areál, letná bobová dráha.